PTT HGS Otomatik Ödeme Talimatı

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), sürekli köprü ve otoyol gişelerinden geçen araç sürücüleri için oldukça faydalı bir sistemdir. Gişede sıra beklemeden, her seferinde trafikte durup ödeme yapmadan trafikte ilerlemek HGS ile oldukça kolaydır ve tercih edilen sistemdir. Araç takip sistemi ile önceden ödemesini yaptığınız kredinizden, ücretini almak HGS ile özellikle büyükşehirlerde çok daha hızlı bir şekilde ilerlemek mümkündür. Bu avantajlardan yararlanmak isteyen araç sürücüleri PTT ya da diğer anlaşmalı bankalar üzerinden HGS aboneliğini başlatabilir.

Sürekli HGS kullanan devamlı ödeme yapmak ve kredi takip etmek isteyen araç sahipleri, HGS için otomatik ödeme talimatı verebilir. PTT HGS otomatik ödeme talimatı vermek isteyen araç sahiplerinin PTT bonus karta kayıtlı hesabı olması zorunludur. PTT bonus kartına dair hesabı bulunmayan araç sürücüleri başvuru yaparak kartı alabilir ve PTT bonus kart sayesinde otomatik ödeme talimatı verebilir. Kullandığınız internet bankacılığı sayesinde online şubeden giriş yaparak HGS ödeme işlemlerinin otomatik ödeme talimatının aktif olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer aktif ise direk olarak abone olduğunuz banka üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirisiniz. Bankaların otomatik ödeme ve HGS ödeme işlemleri hakkındaki diğer işlemleri PTT’den farklı ücret ve şekillerle de karşılaşabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için bankanızın müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayarak işlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde halletmek için gerekli bütün bilgileri öğrenebilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir