Bankadan Hgs Kredisi Yükleme

Hızlı Geçiş Sistemi olarak adlandırılan (HGS), köprü ve otoyolların kullanım geçiş bedellerinin hızlı ve seri bir yöntemle ödenmesini sağlamaya yönelik bir uygulamadır. Ücretli otoyol ve köprülerde, HGS’ye ait üzerinde HGS işareti bulunmakta olan gişeler vardır. Bu gişelerden aracınızla duraklama mecburiyeti duymadan hızlı bir geçiş yapabilmektesiniz.

HGS para yükleme işlemi seçeneklerinden bir diğeri de bankadan HGS kredisi yükleme yöntemidir.

HGS kart kullanıcıları anlaşmalı oldukları ya da şahsi hesaplarının bulunduğu özel bankaya verecekleri talimat ile beraber yükleme işlemlerini otomatik şekilde gerçekleştirebileceklerdir. Sahip olunan HGS Kartına ait kartın içinde bulunan bakiye daha önceden belirlenen limitin altına geldiğinde otomatikman banka sistemi kart sahibine ait olan ilgili hesaptan ya da kredi kartındaki limitinden yükleme işlemini gerçekleştirerek HGS Karta bakiye yüklemesinde bulunacaktır. HGS kart bakiyeniz belirtmiş olduğunuz bakiyenin altına indiğinde, belirlediğiniz yükleme limitine uygun şekilde gereken para miktarı HGS kartına aktarılır. Ve bu işlemle bankadan HGS kredisi yükleme yoluyla bakiyenizi sürekli kontrol etme ihtiyacı hissetmeden rahatça seyahatinize devam edebilirsiniz.

Belirlenen bu miktarlar PTT’nin belirlediği miktarın altında kalmamalıdır. PTT aracılığıyla belirlenmiş olan minimum ilk yükleme tutarları, HGS bakiyesi ve yükleme tutarları PTT’nin belirlediği limitlerin altında yapılamamaktadır.

Bankadan HGS kredisi yüklemede aracınıza tanımlanmış HGS etiketinizi aracınızın ön camına yapıştırmanız gerekmektedir. HGS ile köprülerde ve paralı otoyollar da HGS’ye ait gişelerden aracınızı durdurmadan geçiş işlemi yapabileceksiniz. HGS gişelerinden geçtiğiniz de geçiş ücretinin ödenip ödenmediğini HGS gişelerinde bulunan elektronik panellerden izlenebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir